Mało Znane Błędy Kupna Złotych Monet, Których Należy Unikać

Udostępnij

Każda duża decyzja składa się z wielu małych decyzji. Niezależnie od tego, czy kupują Państwo samochód, otwierają nowe konto bankowe, sprzedają dom, czy zabezpieczają swoją przyszłość za pomocą metali szlachetnych, jeden niewłaściwy krok może kosztować Państwa cenny czas i pieniądze. Jeśli chodzi o ten ostatni poważny ruch finansowy, możemy Ci pomóc. Dowiedz się, jak możesz lepiej chronić swój zakup złota i swoje bezpieczeństwo finansowe, unikając tych mało znanych błędów przy kupnie złota. Im więcej wiesz, tym lepiej możesz się przygotować na wszystko, co świat rzuci Ci w oczy.

Błędy popełniane przy kupnie złota

#1: Kupuj złoto tylko wtedy, gdy jest popularne

Nigdy nie ma "złego" czasu na kupowanie złota. Generalnie jednak, gdy wszyscy inni kupują złote monety, cena złota może pójść w górę, a monety mogą się wyprzedać. Jest to podstawowa zasada popytu i podaży. Popyt odnosi się do tego, jak bardzo dany produkt jest pożądany przez kupujących. Podaż odnosi się do tego, ile rynek może zaoferować w odpowiedzi na ten popyt. Gdy popyt na dany produkt wzrasta, niezależnie od tego, czy jest to złoto, zboże czy gaz, ceny rosną, a podaż może stać się bardziej ograniczona.

Jeśli kupujesz złoto tylko wtedy, gdy jest to "na czasie", możesz przegapić pewne produkty i niższe ceny złota. Zdarzało się to już wcześniej. Na przykład w 2009 roku Mennica Amerykańska wyczerpała swoje zapasy złota o masie 1 uncji. Gold American Eagle. Popyt był tak duży, że mennica nie była w stanie wyprodukować monety w wersji proof. Podobne wyprzedaże miały miejsce w przypadku złotej monety American Buffalo Coin, pierwszej 24-karatowej złotej monety Mennicy Amerykańskiej o czystości .9999.

Mennica wstrzymała

produkcję podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, skończyły się zapasy 1 uncji kruszcu w 2010 roku, a w 2015 roku wyprzedała swoje zapasy 1 uncji proofa.

Unikaj tego błędu

: Niekoniecznie jest "zły" czas na kupowanie złota. W zależności od tego, jakie są Twoje powody, dla których kupujesz złoto, pewne okresy mogą okazać się lepsze od innych. Zacznij od zidentyfikowania swoich powodów do kupowania złota i celów finansowych. Te informacje pomogą Ci uniknąć mało znanych błędów, które mogą wpłynąć na to, jakie rodzaje złotych monet kupujesz, ile złota kupujesz i w jakim czasie. Często bystrzy nabywcy złota kupują je w mniej popularnych okresach, by skorzystać z niższych cen i większego wyboru produktów.

Błąd #2: Kupowanie tylko jednego rodzaju złotych monetKupowanie

tylko jednego rodzaju złotych monet jest jak jedzenie tylko jednego rodzaju warzyw. Brokuły są dobre dla Ciebie, ale nie polegałbyś na nich, gdybyś chciał utrzymać swoje ciało i dostarczyć mu wszystkich składników odżywczych, których potrzebujesz, by pozostać zdrowym.

W ten sam sposób, nie możesz polegać na jednym rodzaju złotych monet, aby zapewnić sobie silny, zdrowy portfel. Złote monety różnią się między sobą pod wieloma względami, takimi jak pochodzenie, rozmiar, wygląd, czystość i reputacja. Typowe rozmiary wahają się od 1/10 uncji do 1 uncji. Wzory mogą być patriotyczne, inspirowane naturą/muzyką lub oddawać hołd ważnemu wydarzeniu historycznemu/osobie. To właśnie te unikalne różnice, wraz z wieloma innymi, nadają każdej monecie jej własne atuty.

Połączenie złotych monet bulionowych i próbnych może pomóc Twojemu portfelowi przetrwać dobre i złe czasy, tak jak dieta pełna brokułów, marchewki, kabaczka, zielonej fasolki i innych warzyw bogatych w składniki odżywcze pomaga Twojemu organizmowi zwalczać choroby i pozostać zdrowym!

Unikaj tego błędu: Kupuj złote monety, które są zgodne z Twoimi celami finansowymi. Jeśli nie jesteś pewien, jak to wygląda, zadzwoń do jednego z naszych Account Executives pod numer 1-844-307-1589

. Pomogą Ci oni zrozumieć, w jaki sposób różne złote monety, wraz z różnymi metalami szlachetnymi, mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Na przykład, jeśli przewidujesz wykorzystanie swojego złota w przyszłości jako pieniądza, możesz zdecydować się na zakup mniejszych złotych monet o wadze 1/10 uncji, ponieważ są one lekkie, mobilne i łatwiejsze w obrocie. Jeśli planujesz przekazać złoto swoim dzieciom, możesz zdecydować się na zakup złotych monet, które zostały przebadane i ocenione przez profesjonalny serwis gradingowy. Ze względu na ich rzadkość, klasyfikację i izolację od zmienności rynku spot, złote monety z certyfikatem mogą osiągnąć większy potencjał, gdy są przechowywane przez dłuższy czas. Z natury rzeczy, ich rzadkość pozwala na zwiększenie potencjału.

Błąd #3: Kupowanie z niewiarygodnego źródłaWielu

kupujących złoto popełnia błąd polegający na kupowaniu od tego, kto sprzedaje, zwłaszcza gdy na rynku panuje szał. Kupowanie od nieznanego lub nieweryfikowalnego źródła może sprawić, że staniesz się ofiarą oszustwa, z fałszywym złotem lub bez złota.

Unikaj tego błędu:

Zwracaj uwagę na czerwone flagi! Według Consumer Affairs, sprzedawcy złota, którzy oferują darmowe przechowywanie lub opóźnioną dostawę, mogą nie być legalni, a Ty możesz nigdy nie zobaczyć złota, za które zapłaciłeś. Dodają, że Craigslist, lombardy i osoby dzwoniące na numer alarmowy to także trzy typy sprzedawców, których należy unikać.

Zbadaj swoją firmę, by upewnić się, że ma ona odpowiednie afiliacje, historię zadowolonych klientów, gwarancję zwrotu złota, z którą czujesz się komfortowo, bezpieczną wysyłkę i spersonalizowaną obsługę. U.S. Money Reserve, na przykład, działa na rynku od ponad dekady i pozostaje jedyną firmą zajmującą się złotem prowadzoną przez byłego dyrektora Mennicy Amerykańskiej. To jest reputacja, na którą można liczyć.

Kiedy już znajdziesz firmę, z którą chciałbyś współpracować, skontaktuj się z nią i zastanów się nad następującymi kwestiami:

  • Czy łatwo jest znaleźć dane kontaktowe firmy i czy odbierają oni telefony, kiedy do nich dzwonisz?
  • Czy przedstawiciel poświęca czas na zrozumienie Państwa osobistych celów finansowych?
  • Czy poświęcają czas, aby odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące metali szlachetnych i poinformować Państwa o branży?

Jeśli nie możesz odpowiedzieć "tak" na te pytania, szukaj dalej. Uczciwe i kompetentne firmy zajmujące się złotem robią więcej niż tylko sprzedają złoto. Zapewniają one wgląd w rynek i poświęcają czas, by pomóc klientom zbudować portfel, który wspiera ich cele finansowe.

Im więcej wiesz, tym więcej możesz zyskać na posiadaniu złota!

Błąd #4: Reklamowanie swojego zakupu

Kiedy już

kupisz złoto, kuszące może być podzielenie się tym doświadczeniem z przyjaciółmi i rodziną. W końcu kupowanie złotych monet jest ekscytujące! Choć powinieneś być dumny z kroków, jakie podjąłeś, by zabezpieczyć swoją finansową przyszłość, bądź ostrożny z tym, komu mówisz o swoim złocie. Możesz nieumyślnie narazić się na niebezpieczeństwo.

Unikaj tego błędu:

Zastanów się dwa razy, zanim napiszesz o swoim zakupie w sieci, czy to na portalach społecznościowych, czy na blogu. Teoretycznie każdy, gdziekolwiek na świecie, może wyszukać Twoje imię w sieci i zobaczyć, co publikujesz. Przechowuj swoje złoto w bezpiecznym miejscu, takim jak sejf, skrytka depozytowa lub depozyt metali szlachetnych i ogranicz liczbę osób, które wiedzą o Twoim złocie.

Dowiedz się więcej na: http://inwestujwzloto.eu