Chroń swój majątek przed globalną recesją inwestując w złoto

Udostępnij

Na początku sierpnia ceny złota w końcu przekroczyły granicę 2000 dolarów (1500 funtów), na którą komentatorzy od dawna czekali. Stało się to w obliczu fali uderzeniowej rozprzestrzeniającej się po całym świecie, spowodowanej globalną recesją podczas pandemii COVID-19.

W Wielkiej Brytanii recesja została oficjalnie ogłoszona przez kanclerza na początku miesiąca, ponieważ gospodarka cofała się przez dwa kolejne kwartały - oficjalna definicja recesji. Nienazwana jeszcze recesja rozprzestrzeniła się na cały świat i dała się odczuć w najsilniejszej gospodarce świata - USA. Większość Europy również znajduje się w okresie recesji, w tym Rosja. Wielu ekonomistów przewiduje, że zakłócenia spowodowane pandemią sprawią, że recesja w 2020 roku będzie gorsza niż recesja z 2008 roku, znana również jako Wielka Recesja.

Złoto historycznie udowodniło, że jest magazynem bogactwa w czasach kryzysu i spowolnienia gospodarczego.

W tym artykule wyjaśnimy więc dokładnie, co napędza gorączkę złota wśród inwestorów w 2020 roku. Oto nasze najważniejsze powody, dla których warto inwestować w złoto w 2020 roku.

Ceny złota osiągnęły rekordowe poziomy w sierpniu 2020 r.

W tym miesiącu ceny złota po raz pierwszy przekroczyły poziom 2000 dolarów, ponieważ inwestorzy zaczęli inwestować w złoto w odpowiedzi na niepewność, z jaką borykają się gospodarki światowe w obliczu wywołanej przez COVID-19 globalnej recesji.

Pod koniec miesiąca cena nieznacznie spadła, ale złoto od dłuższego czasu wykazuje tendencję wzrostową - ceny wzrosły o 30 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy. I wydaje się prawdopodobne, że ceny znów wzrosną, ponieważ inne formy inwestycji tracą na wartości w czasie recesji.

covid

Liczba zachorowań na COVID-19 w USA wciąż rośnie, najwyraźniej nie kontrolowana przez administrację. Kilka stanów cofnęło swoje decyzje o ponownym otwarciu lub przynajmniej przesunięciu terminu zakończenia blokad. Podobna sytuacja ma miejsce w Wielkiej Brytanii, w Leicester i Manchesterze, a także w innych miastach północnej Anglii, wprowadzono drugie blokady, a obawy przed drugą falą wirusa mogą skłonić kolejnych inwestorów do przeniesienia swojego majątku w złoto.

Możesz być na bieżąco z najnowszymi cenami złota, sprawdzając nasze narzędzie do śledzenia cen złota na żywo na naszej stronie głównej. Narzędzie to jest regularnie aktualizowane, dzięki czemu inwestorzy mogą być pewni jego dokładności.

Złoto jest odporną formą inwestycji

Recesja prawdopodobnie będzie miała znacznie bardziej znaczący negatywny wpływ na inne powszechne formy inwestycji. Rentowność obligacji jest obecnie bliska zeru, a na niektórych rynkach jest ujemna. Jest to powód, dla którego inwestorzy mogą chcieć zwrócić się ku inwestycjom w złoto. Dodanie złota do swojego portfela inwestycyjnego może zmniejszyć poziom ryzyka w burzliwych warunkach rynkowych.

Im więcej inwestorów zwraca się ku złotu, by zdywersyfikować swoje portfolio, tym bardziej wzrasta cena złota, co czyni je bardziej wartościową inwestycją. Oznacza to, że im wcześniej zainwestujesz, tym lepiej.

Co więcej, wyceny akcji są obecnie wyższe niż przeciętnie w tym klimacie, więc nabycie złota, nawet po podwyższonych cenach, jest bardziej przystępne niż inne formy inwestycji.

Chroń swój majątek

Złoto jest bezpieczną przystanią. Oznacza to, że w czasach kryzysu i zawirowań rynkowych, ceny złota mają tendencję do wspinania się, lub przynajmniej utrzymywania swojej wartości. Akcje, z drugiej strony, mogą podlegać dzikim wahaniom, ze względu na ich bardziej spekulacyjną i ryzykowną naturę.

Złote sztabki i złote monety są atrakcyjne już od starożytności, wydaje się, że ludzie nigdy nie stracą swojej fascynacji błyszczącym metalem szlachetnym. Dzisiejsi inwestorzy nadal są przyciągani do złota, bardziej ze względu na jego nieodłączną wartość, ponieważ kiedy inwestorzy kupują złoto, utrzymuje ono wartość lepiej niż prawie każda inna forma inwestycji.

W historii jest wiele przykładów na to, że ceny złota utrzymywały się na wysokim poziomie w czasach kryzysu. Ceny złota utrzymywały się na wysokim poziomie podczas Wielkiego Kryzysu, II Wojny Światowej i recesji w latach 80-tych.

Ceny złota wzrosły również w odpowiedzi na wynik referendum unijnego w 2016 roku.

Złoto znajduje się w trendzie wzrostowym
Wzrost cen złota nie jest efektem krótkoterminowym. Ceny żółtego metalu wykazywały tendencję coraz wyższą w ciągu całej ostatniej dekady, kiedy to ceny prawie się podwoiły, a tylko w tym roku ceny wzrosły o 30 procent. Gdzie będą ceny pod koniec tego roku, kiedy ujawni się prawdziwy wpływ COVID-19?

W miarę rozwoju recesji inwestorzy będą prawdopodobnie uciekać do bezpiecznego złota w 2020 roku.

Złoto jest namacalne

W przeciwieństwie do akcji czy obligacji, złoto to coś więcej niż tylko liczby. Złoto jest namacalne, można go dotknąć. Nie da się go łatwo zniszczyć, nie da się zhakować ani manipulować jego ceną. Złoto jest solidne i niezawodne.