Co powoduje wzrost cen srebra?

Udostępnij

Z najniższego poziomu 10,26 funtów za uncję 18 marca 2020 roku, cena srebra wzrosła do 18,20 funtów 15 stycznia 2021 roku. Jednak 28 stycznia 2021 roku wydarzyło się coś niezwykłego, na giełdach pojawiły się alarmy, a cena srebra zaczęła niespodziewanie wzrastać z 18,28 do 19,51 funtów, czyli o ponad 6,5% w ciągu nieco ponad 7 godzin!

Pomimo spadku poniżej 19 funtów w ciągu nocy, w momencie pisania tego tekstu, 29 stycznia 2021 roku, cena ponownie wzrosła do 20,05 funtów za uncję trojańską.

Siła ludzi

Wyjaśnieniem tego niespodziewanego skoku ceny srebra wydaje się być... Siła Ludzi.

Globalna armia daytraderów korzystających z takich stron jak Reddit trafiła ostatnio na pierwsze strony gazet w związku ze sposobem, w jaki można wpływać na ceny akcji poprzez wspólne działania. Skutki niedawnego handlu akcjami GameStop doprowadziły do tego, że niektóre internetowe domy maklerskie uniemożliwiły klientom kupowanie akcji z powodu niestabilności rynku, a w USA pojawiły się apele o wprowadzenie przepisów zapobiegających takim "manipulacjom rynkowym".

Wygląda na to, że 4,7 miliona członków jednej z grup Reddit zwraca teraz swoją uwagę na srebro, a raporty na platformie odnoszą się do srebrnych ETF-ów i możliwości zakupu spółek wydobywczych.

Niespodziewany 40-procentowy skok cen akcji skłonił First Majestic Silver Corp, właściciela trzech kopalni srebra w Meksyku, do wydania oświadczenia, w którym zadeklarował, że "nie jest świadomy żadnych istotnych, nieujawnionych informacji dotyczących spółki, które tłumaczyłyby ostatni wzrost ceny rynkowej i poziomu wolumenu obrotu" jego akcji zwykłych.

srebro

Czas na gotówkę?

Jeśli ostatni wzrost cen kusi Cię, by rozważyć spieniężenie części lub całości swoich srebrnych aktywów, nie musisz szukać dalej.

Mniejsze przesyłki, do wartości £2,500, mogą być wysłane do nas w pełni ubezpieczoną przesyłką Royal Mail Special Delivery. Royal Mail odbierze nawet przesyłki z Twojego domu, jeśli nie chcesz odwiedzać poczty. Jeśli chcesz skorzystać z usługi Royal Mail Home Collection, chętnie wyślemy Ci bezpłatnie zestaw do pakowania oraz odpowiednią torebkę zabezpieczającą. Wystarczy zadzwonić do nas, a my natychmiast wyślemy do Ciebie zestaw.

Jeśli chcesz sprzedać większą partię srebra, możemy zorganizować odbiór osobisty przez klientów w naszych biurach. Wizyty odbywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu, a wszelkie środki ostrożności związane z Covid będą przestrzegane przez cały czas.

Czas na zakup?

Wielu analityków podkreślało potencjał gwałtownego wzrostu cen srebra w ciągu ostatniego roku, a ten ostatni skok cen jest postrzegany jako potencjalny katalizator, który wyzwoli "śpiącego tygrysa" hossy na metalach szlachetnych.

Oferujemy szeroki wybór srebrnych monet i sztabek, które zainteresują zarówno inwestorów, jak i kolekcjonerów.

Srebrny kruszec bez VAT

Podczas gdy srebrny kruszec zakupiony z dostawą do Wielkiej Brytanii jest obciążony 20% podatkiem VAT, my stworzyliśmy usługę, która pozwala naszym klientom na zakup w pełni alokowanych sztabek lub monet srebra bez podatku VAT. Aktywa te są przechowywane w bezpiecznych, w pełni ubezpieczonych skarbcach w Wielkiej Brytanii w ramach sieci LBMA. Klienci mogą uzupełniać lub sprzedawać swoje zasoby w skarbcu bez obowiązku płacenia podatku VAT.

Klienci mogą zażądać dostarczenia przechowywanych aktywów, ale w momencie wyjścia ze skarbca podatek VAT staje się należny w oparciu o wartość aktywów w tym momencie, a koszty obsługi i dostawy są również naliczane.

Opłaty za przechowywanie są płatne po wstępnym 6-miesięcznym okresie bezpłatnego przechowywania.

Obserwuj ceny

Bez względu na to, czy jesteś potencjalnym kupcem, czy potencjalnym sprzedawcą na rynku srebra, najbliższe dni i tygodnie powinny być interesujące, w miarę jak będziemy obserwować rozwój tej najnowszej historii.

Bądź na bieżąco z naszymi wykresami cen srebra, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie lub sprzedaży.