Jaką ilość złota i srebra powinieneś rozważyć posiadając je na własność?

Udostępnij

Niektórzy analitycy zalecają przeznaczenie od pięciu do dziesięciu procent portfela na złoto i srebro. Inni sugerują, by przeznaczyć na ten cel nawet do 25 procent. Ile więc powinieneś posiadać złota i srebra? To zależy od Twojej sytuacji i potrzeb. Dla każdej osoby alokacja będzie inna. Aby pomóc Ci zdecydować, ile złota i srebra powinieneś rozważyć, zebraliśmy spostrzeżenia z całego kraju.

Jaką ilość złota powinieneś rozważyć?

Rekomendacje co do tego, ile złota powinieneś mieć w swoim portfelu, są różne.

Patrząc na złoto, srebro i inne metale szlachetne, bloger finansowy Len Penzo wskazuje, że wielu ekspertów zaleca trzymanie od 10 do 20 procent wartości netto (z wyłączeniem kapitału domowego) w metalach szlachetnych.

Jerry Wagner, założyciel i prezes Flexible Plan Investments LTD, zgadza się z Penzo. W 2013 roku uruchomił on pierwszy i jedyny zarejestrowany fundusz inwestycyjny oferujący ekspozycję na złoto i twierdzi, że "20-procentowa alokacja w złoto jest odpowiednią ekspozycją dla tradycyjnego portfela składającego się w 60 procentach z akcji i 40 procentach z obligacji. "

Analityk wolnego rynku Harry Browne przesuwa ten procent jeszcze wyżej, opowiadając się za portfelem, który w równym stopniu składa się z akcji, obligacji, złota i gotówki - określając każdą alokację na poziomie 25 procent

.

Tymczasem guru rynku Jim Cramer, gospodarz programu Mad Money stacji CNBC, sugeruje utrzymanie alokacji w złoto na poziomie do 10 procent.

"Myślę, że 10 procent to górna granica, ponieważ uważam złoto za polisę ubezpieczeniową, a żadna wartościowa polisa ubezpieczeniowa nie powinna stanowić 20 procent pieniędzy, które masz [w portfelu]" - mówi Cramer.

Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research, również wierzy w górną granicę 10 procent dla alokacji w złoto.

"Złoto zapewnia korzyści z dywersyfikacji w okresach inflacji i/lub stresu rynkowego i jest bardzo atrakcyjne dla tych, którzy są "pasjonatami ryzyka, jakie widzą w gospodarce i na rynku akcji" - pisze Colas.

Dziennikarz MarketWatch, Mark Hubert, przeznacza na złoto mniejszy przydział: cztery procent.

Hubert twierdzi, że cztery procent "to dobre miejsce, by zacząć od określenia domyślnej alokacji portfela w złoto. Odstąpisz od tej alokacji tylko wtedy, gdy uznasz, że masz powody, by wierzyć, że inwestorzy na całym świecie, wspólnie, mylą się co do ceny złota w stosunku do rynku akcji i obligacji. "

Portal finansów osobistych The Balance zachowuje równowagę, zalecając przedział od pięciu do dziesięciu procent dla złota

.

"W zależności od Twojej sytuacji i tolerancji na ryzyko, możesz czuć się bardziej komfortowo z mniejszym lub większym udziałem złota w swoim portfelu" - czytamy na stronie.

"

Ostatecznie, złoto może być dobrym dodatkiem do Twojego portfela - o ile wiesz, dlaczego je w nim umieszczasz i pomaga Ci ono w osiągnięciu Twoich długoterminowych celów finansowych.

Ile srebra powinieneś rozważyć?

Jak zauważył Al Doyle, felietonista CoinWeek, każdy Amerykanin powinien rozważyć posiadanie przynajmniej odrobiny srebra. Ale jak dużą część portfela powinno stanowić srebro?

John Roberts, założyciel i dyrektor generalny LiveLearnAndProsper.com, uważa, że sześć procent to jego przydział na srebro, przy czym zalecane są dwa, cztery lub sześć procent jako punkt wyjścia (w zależności od Twojej tolerancji na ryzyko).

"Oczywiście, sytuacja każdego z nas jest inna. Musisz więc sam zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepsze" - pisze Roberts.

GuruFocus.com sugeruje alokację 10 do 20 procent metali szlachetnych, ze srebrem stanowiącym 30 procent tej alokacji, jeśli Twoim celem jest zachowanie bogactwa.

"Srebro i złoto powinny znaleźć się w każdym zrównoważonym portfelu. Nie ma magicznej wartości procentowej srebra i złota, którą powinieneś uwzględnić" - radzi GuruFocus.com.

"

Dostosuj swoją pozycję w srebrze i złocie do swoich celów, wieku i wielkości swoich oszczędności.

"

Jak to wygląda? Jeśli jesteś nastawiony na wzrost, możesz chcieć przeznaczyć aż 70 procent na srebro i 30 procent na złoto, ponieważ "srebro ma wyższy pułap wzrostu niż złoto". A jeśli trzymasz metale szlachetne przez długi czas, "masz większą szansę na zobaczenie rynku byka srebra" - sugeruje GuruFocus.com.

Wniosek z tego taki, że: Właściwa ilość złota i srebra będzie się różnić w zależności od osoby, portfela i portfela. Wybierz taką alokację metali szlachetnych, która przyniesie Tobie - i nikomu innemu - spokój ducha.

Każdy ma inne cele finansowe i inną tolerancję na ryzyko. Alokacje, które tutaj przedstawiamy, mają na celu pomóc Ci w znalezieniu Twojego procentowego udziału w złocie i srebrze. Rynki zmieniają się regularnie, podobnie jak Twoje życie i Twoje alokacje. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby rozpocząć.

korekta rynkuportfolioowhen to buy goldwhen to buy silverShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23