Oznaki, że gospodarka jest słabsza niż Yellen mówiła w Jackson Hole

Udostępnij

Rynki były spokojne w zeszłym tygodniu w oczekiwaniu na komentarze przewodniczącej Rezerwy Federalnej Janet Yellen w Jackson Hole, Wyoming.

W

skrócie stwierdziła ona, że "argumenty przemawiające za podwyżką stopy funduszy federalnych wzmocniły się w ostatnich miesiącach", dzięki "utrzymującym się dobrym wynikom rynku pracy i naszym prognozom dotyczącym aktywności gospodarczej i inflacji".

Choć prawdopodobieństwo podwyżki stóp wzrosło po jej wystąpieniu, to jednak to, co mówi Yellen w porównaniu z realiami dotyczącymi siły amerykańskiej gospodarki nie zawsze jest takie samo. Pomimo jej pewności siebie, wzrost gospodarczy pozostaje powolny, dług publiczny nadal rośnie, a produktywność pracowników spada wraz ze wzrostem kosztów pracy. Zobacz, dlaczego te i inne wskaźniki mogą wskazywać na gorsze perspektywy gospodarcze, niż Yellen dała do zrozumienia podczas swojego przemówienia w Jackson Hole, a także dlaczego złoto może być jedynym niezawodnym środkiem ochrony Twojego bogactwa w dzisiejszych kłopotliwych ekonomicznie czasach.

Słabszy niż oczekiwano wzrost gospodarczy

Stany Zjednoczone

nie widziały całorocznego

wzrostu

PKB o więcej niż 3 procent od czasu Wielkiej Recesji, donosi CNBC, a gospodarka walczy o odzyskanie swojej dynamiki, odkąd produkcja zaczęła zwalniać w drugiej połowie 2015 roku. Wraz z korektą w dół zysków przedsiębiorstw, wzrostu eksportu, wydatków na sprzęt oraz budownictwa mieszkaniowego, Departament Handlu obniżył pod koniec sierpnia wzrost gospodarczy w USA w drugim kwartale do 1,1 proc. (z 1,2 proc. w lipcu) - zauważa Lucia Mutikani z agencji Reuters. Słabsze od oczekiwań dane, na co wskazują korekty w dół, stawiają pod znakiem zapytania możliwość podniesienia stóp procentowych przez Fed do końca roku, a także komentarz Yellen dotyczący "solidnej" aktywności gospodarczej.

Najdłuższy spadek

produktywności pracowników

od końca lat 70. nadal stanowi wyzwanie dla amerykańskiej gospodarki, a "trend [który] wykazuje niewielkie oznaki odwrócenia" - donosi Wall Street Journal. Ten brak wydajności pracy, mierzonej jako produkcja na godzinę pracy, idzie w parze z powolnym wzrostem gospodarczym.

Jak zauważa Wall Street Journal, w drugim kwartale produktywność spadła o 0,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku, co stanowi najszybsze tempo spadku od trzech lat. Ten spadek nastąpił po słabym średnim rocznym wzroście produktywności o 1,3 proc. w latach 2007-2015, co stanowiło połowę odnotowanego tempa wzrostu w latach 2000-2007.

Biorąc pod uwagę, że produktywność jest jednym z najważniejszych czynników określających przyszły wzrost płac, cen i produkcji gospodarczej kraju jako całości, zyski w tym sektorze są istotną oznaką solidnej gospodarki. Stale słaba produktywność może zaszkodzić standardowi życia Amerykanów, dodatkowo ograniczając zdolność gospodarki do generowania wyższych dochodów i szybkiego wzrostu bez wywoływania zbyt dużej inflacji.

Wraz ze spadkiem produktywności rosną koszty pracy. Wynagrodzenie za godzinę pracy wzrosło w drugim kwartale w tempie 3,7 procent, a nie jak wcześniej podawano 1,5 procent, donosi CNBC za pośrednictwem Reutersa. O ile wyższe płace powinny przynosić korzyści pracownikom, a tym samym zwiększać wydatki, o tyle wyższe płace bez odpowiadającego im wzrostu produktywności zazwyczaj szkodzą zyskom firm, zwiększają presję inflacyjną, wywierają presję na wydatki przedsiębiorstw i ogólnie rzecz biorąc - dalej dławią gospodarkę.

Potencjalny krach giełdowy lub kryzys fiskalnyWedług

obserwacji Chrisa Matthewsa z Fortune, Stany Zjednoczone doświadczają najdłuższej recesji zarobkowej od 2008 roku. Jego zdanie podziela Jim Bianco, prezes Bianco Research, który wskazuje na dane wskazujące, że spółki w miarę zbliżania się końca kwartału konsekwentnie obniżają swoje szacunki dotyczące przyszłych zysków. Mimo tych szacunków, indeksy giełdowe mają się dobrze, co jest rzadkim przypadkiem, który bardzo przypomina krach z 1987 roku, kiedy to amerykański rynek akcji doświadczył jednego z największych trzydniowych spadków w historii. W końcu S&P stracił prawie 30 procent swojej wartości między 14 a 19 października.

Bianco wyjaśnił w liście do swoich klientów, że "od 1947 roku, za każdym razem, gdy zyski spadały tak bardzo lub na tak długo, recesja była albo w toku, albo miała się rozpocząć". Prowadząc do krachu w 1987 roku, zyski korporacji spadły, podczas gdy "ceny akcji maszerowały do nowych rekordów wszech czasów.

To

samo dzieje się teraz. "

Cięcia w szacunkach zysków nie są jedynymi potencjalnymi wskaźnikami nadchodzącego kryzysu. Kongresowe Biuro Budżetowe (CBO) przewiduje, że tegoroczny deficyt wyniesie 590 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 35% w stosunku do roku poprzedniego - donosi Fox News. Co więcej, prognozy CBO wskazują, że dług publiczny wzrośnie do 20 bilionów dolarów w 2017 roku. Wraz z "poważnymi negatywnymi konsekwencjami" wzrosłoby prawdopodobieństwo kryzysu fiskalnego w Stanach Zjednoczonych" - pisze CBO. Przy całkowitym zadłużeniu narodowym wynoszącym obecnie 19,4 miliarda dolarów, nie wiadomo, jak następny prezydent poradzi sobie z rosnącym deficytem budżetowym.

Posiadanie złotych monet może być najbardziej efektywnym sposobem ochrony Twojego majątku w świetle dzisiejszej niepewności ekonomicznej. Złota moneta o wadze 1 uncji. Pearl Harbor Gold Coin, w szczególności, robi więcej niż tylko zwiększa potencjał zysku Twojego portfela - to hołd dla jednego z najważniejszych momentów w historii Stanów Zjednoczonych. Uhonoruj poświęcenie członków służby, którzy stracili życie tamtego dnia, jednocześnie podejmując konkretne kroki w celu zabezpieczenia swojego majątku. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby zabezpieczyć swój zakup już dziś.

"

Houston, mamy problem. "

Przynajmniej według Anthony'ego Mirhaydari, byłego felietonisty MSN Money i starszego analityka Markman Capital Insight. Dlaczego? Wśród komentarzy dotyczących "solidnych" wyników gospodarczych kraju, Yellen postulowała również, czy Fed może rozważyć zakup szerszego zakresu aktywów w przyszłości (podobnie jak robi to Bank Japonii z akcjami lub Europejski Bank Centralny z obligacjami korporacyjnymi). Ten komentarz dodatkowo podważa jej ogólne stanowisko, że gospodarka się poprawia, ponieważ wskazuje, że Fed może szukać nowych sposobów na wstrzyknięcie pieniędzy do systemu finansowego - nawet takich, które wymagałyby poważnych zmian legislacyjnych. Jeśli tak jest, pisze Mirhaydari, to "Houston, mamy problem. "

Wśród tych ekonomicznych niepewności i niezdecydowanego Fedu, złoto może być dla Ciebie jedynym namacalnym sposobem na uzyskanie praktycznego spokoju ducha i utrzymanie potencjału zysku Twojego portfela. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, by porozmawiać z Account Executive i dowiedzieć się więcej. Niezależnie od tego, czy masz pytania dotyczące ceny złota, czy rodzaju złotych monet, które najlepiej odpowiadają Twoim celom finansowym, przekonasz się, że pracownicy U.S. Money Reserve posiadają doświadczenie, wiedzę i są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. Federal Reserve stopy procentoweJanet YellenU.S. economyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16