Jak wzrost inflacji może wpłynąć na Twoje codzienne życie

Udostępnij

Inflacja jest ważnym wskaźnikiem ekonomicznym. Mówi nam, jak szybko zmieniają się ceny w gospodarce i ma wpływ na wszystko, od oprocentowania konta oszczędnościowego po rachunki za zakupy spożywcze.

Obecna stopa inflacji w USA, wynosząca 2,1 procent, przyprawia niektórych obserwatorów rynku o drżenie. Czy Ty też powinieneś się martwić?

Zdobądź informacje, których potrzebujesz, aby samemu podjąć decyzję. Dowiedz się, jak inflacja może wpłynąć na Twoje codzienne życie i jak możesz lepiej chronić się przed wysokimi kosztami inflacji z pomocą America's Gold Authority®, U.S. Money Reserve.

Co to jest inflacja?

Po pierwsze, co to jest inflacja? Inflacja to stopa wzrostu cen towarów i usług w gospodarce w pewnym okresie czasu. Wzrost inflacji można mierzyć na kilka sposobów, ale najczęściej mierzy się go za pomocą wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI).

CPI śledzi ceny setek przedmiotów codziennego użytku, które ludzie zazwyczaj kupują, od bochenków chleba po bilety do kina, i informuje o zmianach ich cen w czasie.

"Jeśli CPI wynosi 3 procent, oznacza to, że średnio cena produktów i usług, które kupujemy, jest o 3 procent wyższa niż rok wcześniej. Innymi słowy, aby kupić te same rzeczy, które kupiliśmy 12 miesięcy temu, musielibyśmy wydać o 3 proc. więcej" - podaje BBC.

Inflację widać w grze niemal wszędzie, nawet u rzeźnika. W styczniu 2017 r. cały kurczak kosztował średnio 1,42 dolara za funt, donosi amerykański Departament Pracy, Biuro Statystyczne. Szybko naprzód rok do stycznia 2018 r. i ten sam kurczak kosztował 1,51 USD za funt. To wzrost o 0,09 dolara lub 6,3 procent.

Nie oznacza to jednak, że stopa inflacji wynosi 6,3 procent. Kurczak jest tylko jedną z części równania! Urząd Statystyczny analizuje dane dotyczące cen tysięcy produktów w Stanach Zjednoczonych, aby uzyskać jak najdokładniejsze dane i uwzględnić znaczne wahania cen poszczególnych produktów lub lokalizacji.

Jak wzrost inflacji cię boliInflacja

jest zazwyczaj złą rzeczą dla portfela przeciętnego człowieka, zauważa The Simple Dollar.

Ogólnie rzecz biorąc, "wysoka inflacja zmniejsza siłę nabywczą i podważa wartość pieniądza. Niska inflacja natomiast sugeruje dramatyczny spadek cen dóbr, co ogranicza wydatki i może wywołać deflację i szerszą recesję" - pisze John Rothans, Master Numismatist w U.S. Money Reserve.

Pod całą tą ekonomiczną lingwistyką kryje się to, co może oznaczać dla Twojego codziennego życia.

Inflacja osłabia twoją siłę nabywczą

"W okresach wysokiej inflacji, twój standard życia spada wraz z twoją względną siłą nabywczą" - wyjaśnia Bankrate, zwłaszcza jeśli twoje dochody nie rosną (lub rosną wolniej) niż ogólna inflacja.

Twoje pieniądze po prostu nie idą tak daleko, jak kiedyś, a teraz już nie.

Spójrzmy na dwie rzeczy, które wielu Amerykanów uważa dziś za oczywiste: samochody i studia. Mierzony w dolarach z 2015 roku, średni koszt publicznego czteroletniego college'u w roku szkolnym 1975-76 wynosił 2 387 dolarów, w porównaniu do dzisiejszych 9 410 dolarów rocznie. Rzeczywisty koszt uczęszczania do college'u wzrósł ponad trzykrotnie, oblicza The Penny Hoarder. A samochody? W 1976 roku przeciętny samochód średniej wielkości kosztował cię 3 700 dolarów. W 2015 roku najmniej kosztowny samochód średniej wielkości kosztuje ponad 16 000 dolarów, co stanowi wzrost o ponad 300 procent.

Inflacja oznacza, że możesz spodziewać się, że wydasz więcej pieniędzy za stosunkowo takie same wyniki.

Wyższe koszty żywności, benzyny i usług komunalnych oznaczają, że po opłaceniu tych artykułów pierwszej potrzeby pozostaje mniej pieniędzy, co pozostawia niewiele na oszczędności lub wydatki uznaniowe" - pisze Investopedia.

Aby zrekompensować wzrost cen, możesz kupować mniej, przechodzić na tańsze substytuty lub jeździć dalej, aby znaleźć okazje.

Inflacja komplikuje przejście na emeryturęJeśli

przeszłość jest jakimkolwiek wskaźnikiem przyszłości, możesz spodziewać się, że na emeryturze będziesz płacił więcej, a nie mniej, aby utrzymać ten sam standard życia, który masz obecnie.

Inflacja nie tylko osłabia Twoją siłę nabywczą. Jest to również punkt odniesienia, który rząd federalny wykorzystuje do określania limitów składek do kwalifikowanych planów emerytalnych lub podnoszenia świadczeń Social Security.

Ile emeryci mogą stracić na skutek inflacji? LIMRA Secure Retirement Institute opracował model pokazujący wpływ inflacji na przeciętne świadczenie Social Security w okresie 20 lat. Zgodnie z wynikami badań, 1-procentowa inflacja może pochłonąć 34 406 dolarów świadczeń emerytów.

Użyj tego kalkulatora, aby sprawdzić, jak inflacja może wpłynąć na Twoje dochody emerytalne.

Inflacja powoduje wzrost stóp procentowych

jest wysoka, stopy procentowe kredytów mieszkaniowych, kart kredytowych i innych pożyczek zazwyczaj idą w górę. Ogólnie rzecz biorąc, zachęca to ludzi do mniejszych wydatków. Ale czy to może być dobra rzecz dla Twojego konta oszczędnościowego? Tylko wtedy, gdy oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowego jest wyższe niż stopa inflacji.

Minimalne zyski, jakie oferuje większość dzisiejszych rachunków rynku pieniężnego i rachunków oszczędnościowych, nie są wystarczające, aby uwzględnić inflację, więc parkowanie tam pieniędzy raczej nie ochroni naszej siły nabywczej.

Co możesz zrobić, by utrzymać, jeśli nie wzmocnić, swoją siłę nabywczą w dłuższym okresie?

 

"Złoto może chronić przed słabością walut i zmiennością rynku akcji" - mówi Alistair Hewitt z World Gold Council. Dla długoterminowych posiadaczy złota w USA, "[złoto] daje im zarobić: średnio około 10% rocznie od 1970 roku."

Wykonaj swój ruch w kierunku złota już dziś i zapisz się, aby otrzymać darmowy zestaw informacji o złocie od U.S. Money Reserve!

 

Jak chronić się przed wysokimi kosztami inflacji

Możesz lepiej chronić się przed spustoszeniami inflacji poprzez dywersyfikację z dala od dolara, zakup fizycznego złota i inwestowanie we własną wiedzę finansową.

Niezależnie od tego , jak zróżnicowany jest Twój portfel, nie jesteś w pełni chroniony przed inflacją, jeśli wszystkie Twoje aktywa poruszają się równolegle z dolarem.

"Greg McBride, starszy analityk finansowy Bankrate, twierdzi, że ceny towarów ściśle śledzą stopę inflacji. Kupno dających się przechowywać towarów, takich jak złoto, może być dobrym zabezpieczeniem przed inflacją. "

Rozważ dywersyfikację w kierunku towarów, zagranicznych klas aktywów, amerykańskich spółek z zyskami za granicą, zasobów naturalnych, akcji spółek wydobywczych, a przede wszystkim - fizycznego złota. W ten sposób możesz uchronić się przed bańkami na każdej z tych klas aktywów, nie tylko na dolarze.

Kupuj fizyczne

złotoJeśli

chodzi o złoto w szczególności, "złoto jest ubezpieczeniem bogactwa" - mówi Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve i były dyrektor Mennicy Amerykańskiej. "Złoto osiąga lepsze wyniki niż inne klasy aktywów, gdy nadchodzą ciężkie czasy i często rośnie, gdy inne aktywa się załamują. Włączając złoto do swojego portfela, chronisz swój majątek, kompensując straty w innych aktywach. "

W długim okresie, zyski ze złota przewyższały amerykański wskaźnik CPI, donosi World Gold Council. Złoto nie tylko chroni kapitał, ale także pomaga mu rosnąć.

Jak widać na poniższym wykresie, w latach, w których inflacja przekraczała 3 procent, cena złota wzrastała średnio o ponad 14 procent.

Inwestuj w siebie

Będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami ryzyka teraz i w nadchodzących latach, niezależnie od tego, w którym kierunku podąży inflacja.

Jednym ze sposobów na dotrzymanie kroku inflacji, a nawet jej przewyższenie, jest zwiększenie swojego potencjału zarobkowego i wynagrodzenia poprzez edukację i szkolenia. Inwestuj we własną wiedzę i umiejętności w życiu zawodowym, finansach i nie tylko.

Więcej na: http://inwestujwzloto.eu