Cztery sposoby na zatrzymanie procesu tarnowania sztabek srebra

Udostępnij

Srebro jest naturalnie błyszczące. Ten połysk jest częścią tego, że historycznie było na nie zapotrzebowanie.

Dziś wartość srebra zależy od popytu, czystości i wagi kawałka. Nie przeszkadza to jednak wielu z nas w utrzymaniu naszych sztabek srebra w jak najlepszym stanie.

Problem w tym, że jeśli sztabki srebra nie są odpowiednio przechowywane lub pielęgnowane, mogą wkrótce stracić swój blask.

Dlatego właśnie stworzyliśmy ten wpis. Aby pomóc Ci z 4 poradami i wskazówkami, dzięki którym Twoje srebro będzie lśniło.

Porady te zostały zebrane w ciągu ponad 30 lat działalności jako najlepszy londyński dom inwestycyjny zajmujący się inwestycjami w metale szlachetne.

Aby zrozumieć, dlaczego działają one tak dobrze, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego sztabki srebra matowieją...

srebro

Dlaczego sztabki srebra przestają błyszczeć

Matowienie srebra następuje w wyniku reakcji chemicznej. Kiedy siarkowodór wchodzi w kontakt ze srebrem, zaczyna ono blaknąć. Siarkowodór występuje w niewielkich ilościach w powietrzu, jednak częściej można go rozpoznać po zapachu gnijących jaj. Istnieją miejsca, w których siarkowodór występuje w dużych ilościach, co zostanie ujawnione za chwilę.

Drugą istotną przyczyną, która gwałtownie wzmaga tę reakcję jest wilgoć. Im wyższa wilgotność środowiska, w którym przechowywane jest srebro, tym szybciej ono blaknie.

Jak więc to powstrzymać?

Teraz, gdy znamy już główne powody, dla których tak się dzieje, co możemy zrobić, aby temu zapobiec?

Rzecz w tym, że dwie powyższe przyczyny pojawiają się szybciej w zależności od tego, jak obchodzimy się ze srebrem i jak je przechowujemy. Jeśli uda Ci się wykonać te dwie czynności prawidłowo, możesz zapobiec utracie połysku przez srebro.

I to właśnie na tym skupiają się nasze cztery wskazówki:

  1. Przechowuj swoje srebro w plastikowych lub zamykanych na zamek błyskawiczny torebkach - pomoże to spowolnić wszelkie reakcje z otaczającym powietrzem lub szczotkowaniem o szorstkie powierzchnie.
  2. Użyj węgla drzewnego, aby usunąć siarkowodór - węgiel zabiera siarkowodór z powietrza, co spowolni uszkodzenie.
  3. Nie używajwełny ani gumy - Używaj białych, bawełnianych rękawiczek, by chronić złoto przed olejami i substancjami drażniącymi w otoczeniu.
  4. Nie przechowuj w ciepłym miejscu - Ciepło przyspieszy czas reakcji, im chłodniejszemiejsce przechowywania, tym lepiej.

Jeśli możesz przestrzegać tych czterech prostych kroków, Twoje srebro będzie bardziej skłonne do pozostania błyszczącym i mniej skłonne do utraty blasku.