Czy złoto to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy?

Udostępnij

Ulokowanie gotówki w złocie, w przeciwieństwie do konta oszczędnościowego czy nawet pod materacem, może oznaczać lepsze zyski, mniejsze ryzyko i większy spokój ducha. Dowiedz się więcej, porównując korzyści płynące z oszczędzania w złocie i gotówce.

Oszczędzaj swoje pieniądzeSprościej

mówiąc, oszczędzanie pieniędzy zapewnia bezpieczeństwo finansowe. Jednak oszczędzanie pieniędzy nie oznacza tylko przechowywania gotówki. Może to również oznaczać zamianę części Twojej gotówki na złoto, które funkcjonuje zarówno jako waluta, jak i aktywo materialne. Oto cztery powody, dla których dywersyfikacja w złoto może być lepsza niż trzymanie tylko gotówki, jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy.

1. Złoto nie jest ciągnięte w dół przez niskie stopy procentoweOd

stycznia 2021 roku średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi marne 0,07%, jak podaje Bankrate. W międzyczasie, średnie oprocentowanie CD wynosi zaledwie 0,36%. Te stopy nie są imponujące.

Dla kontrastu, "ceny złota wzrosły o 25% w 2020 roku, odnotowując najlepszy rok od dekady", donosi Reuters.

W styczniu 2020 roku, miliarder Ray Dalio bez ogródek oświadczył, że "gotówka to śmieć". Doradzał trzymanie co najmniej 5 do 10% swojego portfela w złocie.

"Kiedy spojrzysz na geopolityczne zmagania, jak wiele zagranicznych podmiotów naprawdę chce trzymać dolary? I co będą trzymać? Złoto wyróżnia się" - powiedział Dalio.

2. Złoto może przewyższać akcje

Możesz

umieścić część swojej gotówki na rynku akcji. Możesz też przeznaczyć część z nich na zakup złota. Która z tych opcji będzie lepsza dla Twoich oszczędności?

W kwietniu 2020 roku AARP podał, że złoto przez ostatnie 15 lat osiągało lepsze wyniki od amerykańskich akcji. Żółty metal zyskiwał średnio 9,2% rocznie, podczas gdy indeks S&P 500 zyskał 9,05% rocznie (z reinwestowanymi dywidendami).

Jak zauważa Forbes, żadne aktywo nie "zbliżyło się" do pobicia długoterminowego wyniku złota.

3.

Złoto

może cieszyć się długoterminową stabilnościąForbes

zauważa, że złoto jest "globalnym pieniądzem

"

.

"Jest znane i akceptowane na całym świecie. To... było prawdą przez tysiące lat" - donosi Forbes. "Ponadto, złoto jest trwałe i piękne, co czyni je lepszym od innych środków wymiany, takich jak waluty papierowe. I nie jest wspierane przez żaden rząd ani bank centralny.

Niektórzy eksperci posuwają się tak daleko, że określają złoto mianem "polisy ubezpieczeniowej", ponieważ utrzymuje się ono nawet w niespokojnych czasach

.

4. Złoto działa jak zabezpieczenie przed inflacjąInflacja

, czyli rosnące koszty dóbr i usług, może obniżyć wartość papierowej waluty. To z kolei może mieć wpływ na zaoszczędzoną przez Ciebie gotówkę.

"Wysoka inflacja zmniejsza siłę nabywczą i podważa wartość pieniądza. Niska inflacja natomiast sugeruje dramatyczny spadek cen towarów, co ogranicza wydatki i może wywołać deflację oraz szerszą recesję" - pisze John Rothans, główny specjalista ds. zamówień publicznych i główny numizmatyk w U.S. Money Reserve.

Inflacja nie ma jednak takiego samego wpływu na złoto. Złoto jest realnym aktywem, pozbawionym ryzyka kredytowego czy ryzyka niewypłacalności, a wysoka inflacja może podnieść wartość żółtego metalu, jak podaje World Gold Council.

U.S. Money Reserve może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze dzięki złotu. Pobierz bezpłatny zestaw informacji o złocie, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kupowaniu fizycznego złota, a następnie skontaktuj się z pracownikiem ds. kont w U.S. Money Reserve.

dlaczego warto kupować złotoDlaczego złoto jest cenneShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. Złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16