6 sygnałów, że nadszedł czas na zakup złotych monet bulionowych

Udostępnij

Być może już wiesz, że najlepszy czas na znalezienie świetnych ofert na grille i meble tarasowe jest pod koniec lata, a najlepsze oferty na nowe samochody można mieć pod koniec roku, ale co z tym, kiedy kupić złote monety? Zrozumienie, jak poruszają się ceny metali szlachetnych, nie jest tak proste, jak zrozumienie cen mebli ogrodowych czy samochodów. Trzeba też wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko cenę, gdy planujesz zakup złota. Przeczytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o potencjalnych oznakach ekonomicznych, na które powinieneś zwracać uwagę przy zakupie złotych monet, oznakach, które mogą pomóc Ci w dokonaniu zakupu w optymalnym momencie.

Czym są złote monety bulionowe?

Po pierwsze: czym są złote monety bulionowe? Najprostsza definicja "złota" to "metale szlachetne w formie sypkiej", a cena monet jest bezpośrednio związana z rynkiem towarowym. Złoty kruszec występuje w wielu różnych gramaturach, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, od monet o wadze 1/10 uncji do sztab o wadze 1 kilograma. Monety te mogą być bardziej optymalne dla krótkoterminowej strategii posiadania niż monety z certyfikatem, gdyż zachowują się one bardziej jak towary. Kilka z najbardziej popularnych złotych monet bulionowych to m.in. złote monety Amerykański Orzeł, złote monety Amerykański Bawół i kanadyjskie złote monety Liść Klonowy.

Kiedy powinieneś rozważyć zakup złotych monet bulionowych?

#1: W okresach stresu rynkowego

Stres rynkowy obejmuje okresy wstrząsów gospodarczych, takich jak 11 września, recesje i kryzysy zadłużenia w Stanach Zjednoczonych.

Stres rynkowy może pojawić się w każdym momencie i w każdym stopniu nasilenia. Siła złota w obliczu presji gospodarczej jest prawdopodobnie jedną z jego najbardziej znanych cech i dlaczego jest często określane jako "aktywo bezpiecznej przystani". Raport Światowej Rady Złota z listopada 2016 roku wskazuje, że "jako wysokiej jakości, płynne aktywo, złoto radzi sobie szczególnie dobrze w czasach kryzysu systemowego, pomagając [posiadaczom złota] zachować kapitał". Jednym z powodów, dla których złoto jest szczególnie skuteczne w czasach stresu, jest jego historycznie niska korelacja z większością aktywów finansowych, co czyni je bardzo skutecznym w dywersyfikacji portfela. "

Bądź na bieżąco i uważaj na wydarzenia gospodarcze zachodzące na całym świecie.

Łatwe do kupienia i sprzedania, złote monety są wysoce płynnym aktywem i mogą stanowić korzystny sposób ochrony bogactwa w okresach rynkowych napięć.

#2: Kiedy banki centralne kupują złotoZłoto

od dawna jest ważnym aktywem rezerwowym. Od 2010 roku, jak pisze Forbes, banki centralne na całym świecie przestawiły się z pozycji sprzedających netto złoto na jego kupujących netto.

"W

samym tylko 2015 roku banki centralne łącznie dodały 483 tony złota - co stanowi drugą największą roczną sumę od czasu zniesienia standardu złota - przy czym Rosja i Chiny odpowiadają za większość tej aktywności. "

W rzeczywistości istnieje "wiele dowodów na poparcie teorii 'podążaj za bankierami centralnymi', jeśli chodzi o złoto" - mówi dziennikarz biznesowy Tim Treadgold. Jego zdaniem, "jeśli duży [posiadacz] na jakimś rynku jest kupcem netto, to trend jest bardziej prawdopodobny, że będzie wzrostowy niż spadkowy, a w przypadku złota nie ma większej siły niż banki centralne świata. "

Ale dlaczego banki centralne są tak nienasycone zainteresowaniem złotem? "Głównym powodem, dla którego banki centralne kupują złoto, jest dywersyfikacja od dolara amerykańskiego, a niektóre z nich szukają również zabezpieczenia przed wahaniami kursów walut" - donosi World Gold Council za pośrednictwem Business Insider. Biorąc pod uwagę, że złoto jest historycznie ujemnie skorelowane z dolarem amerykańskim (głównym aktywem posiadanym przez banki centralne na całym świecie), może ono działać jako zabezpieczenie przed przyszłą słabością dolara. Choć rządy i osoby prywatne mogą mieć różne powody, by przyciągać się do złota, obie grupy mogą skorzystać na zdrowej alokacji fizycznego złota.

 

"Przez ponad dwa tysiąclecia złoto było praktycznie niekwestionowaną akceptacją jako środek płatniczy" - mówi Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej. Podejmij kroki w kierunku posiadania złota i zdrowszej przyszłości finansowej z ekskluzywnym zestawem informacyjnym U.S. Money Reserve. Zawiera on oferty specjalne, strategie dywersyfikacji oraz przewodnik po metalach szlachetnych. Zapisz się teraz, aby uzyskać dostęp do tego jedynego w swoim rodzaju narzędzia!

#3: Gdy na rynku panuje

spokójPowszechnie znane jest powiedzenie, że najlepszy czas na zakup złota jest wtedy, gdy wszystko jest spokojne. W zależności od Twoich celów finansowych i budżetu, możesz być w stanie kupić większą ilość złotych monet w okresie, gdy rynek złota nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Ceny złota mogą być niższe, a rodzaj i różnorodność złotych monet dostępnych do kupienia może być większa, dając Ci możliwość kupienia większej ilości i szerszej gamy złota.

Wartość dolara w stosunku do innych walut jest ważna, ponieważ złoto jest wyceniane w dolarach na całym świecie" - pisze Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve. "Kiedy dolar jest słaby, złoto można taniej kupić w innych walutach, zwłaszcza w krajach, w których konsumenci mają głębokie kulturowe powiązania ze złotem, takich jak Chiny i Indie. W miarę rozrostu klasy średniej w obu tych krajach (i dalszego skupu złota przez banki centralne), relacja między dolarem a złotem stanie się coraz ważniejszym czynnikiem napędzającym popyt. Spadek wartości dolara może być sygnałem do wzrostu cen złota.

#5: Gdy zmieniają się stopy procentowe

potencjalnym sygnałem dla wyższych cen złota są zmiany stóp procentowych. Ponownie, Diehl dzieli się swoją wiedzą. "Niższe stopy procentowe zmniejszają zwroty z wysokiej jakości (niskiego ryzyka) obligacji i innych aktywów, które konkurują ze złotem" - mówi Diehl. "Kiedy stopy procentowe zbliżają się do zera lub są ujemne, jak to ma miejsce obecnie w niektórych gospodarkach, pieniądze przepływają z obligacji do złota, podnosząc jego ceny". Z punktu widzenia dywersyfikacji, "złoto nie niesie ze sobą ryzyka związanego z czasem trwania" i nie jest narażone na negatywny wpływ polityki monetarnej i interwencji, dodaje World Gold Council, ponieważ nie jest ani oficjalną walutą, ani nie jest wspierane przez oficjalne waluty.

Co to jest ryzyko czasu trwania?

Ryzyko duration to rodzaj ryzyka, które ekonomiści wiążą z wrażliwością ceny obligacji na zmianę stóp procentowych o jeden procent. Im dłuższy jest czas trwania obligacji, tym większa jest jej wrażliwość na zmiany stóp procentowych.

#6: Kiedy jesteś gotowyKiedy

jest naprawdę najlepszy czas na zakup złotych monet bulionowych? Wtedy, gdy jesteś gotowy. Możesz właśnie przewartościowywać swoje cele emerytalne, sprawdzać alokację portfela lub szukać przemyślanego prezentu dla członka rodziny. Według badań World Gold Council, od 1997 roku "średnia roczna stopa zwrotu ze złota, w przeliczeniu na dolary amerykańskie, konsekwentnie przewyższa średnie stopy zwrotu z amerykańskich obligacji skarbowych, euroobligacji, japońskich obligacji rządowych i brytyjskich obligacji typu gilts w horyzoncie 10-letnim, 5-letnim i jednorocznym". Czy to dziś, jutro, czy za rok - właściwy czas na zakup złota jest wtedy, gdy jesteś na to gotowy.

Dowiedz się więcej na: http://inwestujwzloto.eu