Jak powstają monety Proof American Eagle

Udostępnij

Monety Proof American Eagle należą do najbardziej cenionych monet produkowanych przez Mennicę Amerykańską. Dzięki oszronionemu, wyrzeźbionemu pierwszemu planowi i efektownemu połyskowi, te zawsze popularne złote i srebrne monety naturalnie się wyróżniają. Ale monety Proof American Eagle to coś więcej niż tylko wspaniały wygląd - mogą one również służyć jako potężny środek ochrony bogactwa. Dowiedz się, co sprawia, że ta rodzina monet jest naprawdę wyjątkowa i skorzystaj z bezpośredniego wglądu w ich pochodzenie i produkcję od Philipa N. Diehla, Prezesa U.S. Money Reserve i byłego Dyrektora Mennicy Amerykańskiej.

Proces wybijania monet Proof American

EaglePowyżej: Bicie monet Proof American EagleOd

początku do końca, Proof American Eagles są właśnie takie - amerykańskie. "Złota moneta lustrzana Amerykański Orzeł jest w 100% amerykańska - wybita w Ameryce przez amerykańskich pracowników ze złota wydobytego w Ameryce" - mówi Diehl, który w latach 1994-2000 pełnił funkcję 35. dyrektora Mennicy Amerykańskiej. W tym czasie Diehl docenił, jak ważne są metale szlachetne dla tych, którzy decydują się chronić swój majątek za pomocą fizycznego złota i srebra emitowanego przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Mennica amerykańska produkuje złote i srebrne wersje proof amerykańskiej monety Orzeł od 1986 roku, po wprowadzeniu Gold Bullion Act z 1985 roku. Wśród sześciu zakładów menniczych Stanów Zjednoczonych, mennica West Point jest odpowiedzialna za produkcję całej rodziny monet Proof American Eagle. Mennica West Point produkuje również wszystkie nieobliczalne złote, srebrne i platynowe monety, złote monety bulionowe American Buffalo oraz monety okolicznościowe autoryzowane przez Kongres.

Aby uzyskać piękne wykończenie "proof", monety American Eagle muszą przejść specjalny proces bicia.

"Mennica Amerykańska zadaje sobie wiele trudu, aby wyprodukować oszałamiająco piękną monetę, w tym wielokrotne wybijanie i polerowanie półfabrykatów, aby uzyskać charakterystyczne dla monety detale wzoru i lśniące pole" - mówi Diehl.

Proces rozpoczyna się od ręcznego podawania wypolerowanych krążków monetarnych (w zasadzie kawałków złota lub srebra, które wyglądają jak czyste monety) do pras wyposażonych w specjalne matryce, informuje Mennica Amerykańska.

Każda moneta jest następnie wielokrotnie wybijana, czyli stemplowana. Ta część procesu jest tym, co daje Proof American Eagles ich oszronione, szczegółowe obrazy, które wydają się "unosić nad lustrzanym polem. "

Po monety opuszczają U.S. Mint, wiele z nich jest następnie starannie zbadane przez niezależny serwis klasyfikacji monet i otrzymał ocenę od 1 do 70, z 70 uważane za doskonałe, jakość muzeum. Następnie monety są hermetyzowane i zamykane w odpornym na uderzenia, zabezpieczonym przed manipulacją plastikowym etui. Ta część jest szczególnie ważna, ponieważ stan monety próbnej może być głównym czynnikiem decydującym o jej potencjale.

Szczegóły, szczegóły, szczegóły: Projekt monet Proof American

EagleProces bicia monet może być szeroko rozumiany, ale "istnieje historia projektu Gold Proof Eagle, której nawet większość kolekcjonerów nie zna", mówi Diehl

.

Awers (głowa) Złotego Orła Proof jest oparty na klasycznym greckim wzorze autorstwa jednego z największych grawerów narodowych, Augustusa Saint-Gaudensa. Jego projekt został pierwotnie wykorzystany w złotej monecie "podwójny orzeł" o nominale 20 dolarów, wyemitowanej po raz pierwszy w 1907

r.

"Projekt, wybrany przez samego prezydenta Theodore'a Roosevelta, przedstawia Lady Liberty kroczącą w kierunku widza. Wielu kolekcjonerów uważa ten projekt za najwspanialszy w historii amerykańskiej monety" - dodaje Diehl.

A teraz najważniejsze. Gotowi? "Prawie 80 lat później projekt Saint-Gaudensa został wybrany na awers złotej monety Amerykański Orzeł" - mówi Diehl. "Ale moda się zmieniła. Kiedy projekt został wysłany do sekretarza skarbu Jamesa A. Bakera do ostatecznego zatwierdzenia, ten odesłał go z powrotem do mennicy z instrukcjami dla Lady Liberty, aby zrzuciła kilka kilogramów. Grawerzy mennicy zmienili projekt Saint-Gaudensa, wyszczuplając ręce i nogi Liberty, co wywołało kontrowersje wśród numizmatyków i wielu kolekcjonerów. Jednak polityka zwyciężyła nad sztuką. "

Silver Proof American Eagles, z drugiej strony, zawierają alternatywny portret Lady Liberty autorstwa rzeźbiarza z początku XX wieku Adolpha A. Weinmana. Na awersie (przedniej stronie) monety, Lady Liberty kroczy po monecie, udrapowana w amerykańską flagę. Jej prawa ręka jest wyciągnięta na zewnątrz, a w lewej trzyma gałązki lauru i dębu. Rewers, zaprojektowany przez rzeźbiarza i grawera Johna Mercanti, przedstawia orła z tarczą. Orzeł trzyma gałązkę oliwną w prawym szponie i wiązkę strzał w lewym.

Silne portfele zaczynają się tutaj: Kupowanie Dowodowych Amerykańskich OrłówJuż

zaczynasz budować swój portfel metali szlachetnych? Najlepszą radą Diehl'a jest "zacząć teraz, gdy Mennica produkuje niskie nakłady, a ceny metali szlachetnych są niskie". Jeśli Twoje środki są ograniczone do kupowania złota, kupuj 'frakcyjne' Proof Eagles: monety o wadze pół uncji, ćwierć uncji lub dziesiątej uncji. "

W miarę rozwoju portfela, pracuj nad posiadaniem wszystkich lat i nominałów emisji dla danego programu monet, znanego również jako "data run" i w najwyższym gatunku, na jaki Cię stać

.

Im mniej monet w danym gatunku, tym większe prawdopodobieństwo, że dana moneta będzie bardzo poszukiwana na rynku. Im wyższa klasa, tym doskonalsza - i często droższa - moneta. A ponieważ monety lustrzane są zazwyczaj produkowane w mniejszej liczbie egzemplarzy niż ich odpowiedniki bulionowe, często osiągają one wyższy poziom rzadkości i cenności.

"Roczny nakład monet Gold Proof Eagles," w szczególności, "zmieniał się bardzo na przestrzeni lat," od wysokiego poziomu prawie 450 000 sztuk do niskiego około 35 00 sztuk, dzieli się Diehl. To nie jest tylko zabawny fakt. Skąpstwo ma znaczenie! Liczba monet wyprodukowanych w ciągu roku ("mintage") jest jednym z czynników, które określają długoterminowe wyniki monety", kontynuuje Diehl.

W jaki sposób Mennica Amerykańska określa nakład danej monety? "Mennica ustala roczny nakład w oparciu o kilka czynników, w tym zmieniające się strategie marketingowe i wymagania dotyczące przychodów, popyt publiczny, a w rzadkich przypadkach, niedobór złotych krążków dostępnych dla Mennicy. W ostatnich latach roczne nakłady drastycznie spadły, co jest korzystne dla kupujących, ponieważ niedobór złota sprzyja wzrostowi cen.

Zakres rozmiarów złotych monet lustrzanych Amerykański Orzeł sprawia, że są one "dostępne dla każdego", zauważa Diehl, ale nie oznacza to, że jest ich wystarczająco dużo. Podaż jest ograniczona. Wzmocnij siłę swojego portfela złotymi monetami American Eagle Gold Proof, jednymi z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych złotych monet, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby zabezpieczyć swoją monetę już dziś!

Zabezpiecz

swoje: Gdzie kupić monety Proof American EagleGdzie

można kupić złote i srebrne monety Proof American Eagle? Od U.S. Money Reserve, America's Gold Authority® i jedynej firmy zajmującej się złotem, prowadzonej przez byłego dyrektora Mennicy Amerykańskiej. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby wzbogacić swój portfel metali szlachetnych o moc i potencjał monet próbnych. Zabezpiecz swój zakup już dziś, zanim będzie za późno! Gold American EagleJak kupić złotoSilver American EagleU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23