Dlaczego złote monety mogą być optymalne dla krótkoterminowego wzrostu?

Udostępnij

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem złota, może Ci się wydawać, że poza rozmiarem i wyglądem, wszystkie złote monety są w zasadzie takie same. Nie może to być jednak dalsze od prawdy. Istnieje wiele różnych klas złotych monet, a każda z nich może pomóc Ci osiągnąć konkretny cel finansowy w różnym czasie. Dowiedz się więcej i sprawdź, dlaczego złote monety mogą mieć imponujący potencjał krótkoterminowego wzrostu.

Podstawy złotych monet bulionowych

"Termin "bullion" odnosi się do "metali szlachetnych w formie syp

kiej".

W związku z tym, wartość rynkowa monet bulionowych jest oparta głównie na ich wadze w złocie. Złote monety bulionowe, takie jak Złoty Orzeł Amerykański, Kanadyjski Złoty Liść Klonowy czy Krugerrand, są świetnym wyborem dla początkujących nabywców złota, ponieważ są łatwe do zrozumienia, kupienia i przechowywania, co szczegółowo opisujemy poniżej.

Dlaczego monety bulionowe mogą być idealne dla krótkoterminowego wzrostuZłote

monety bulionowe działają jak towary, pomagając zredukować ryzyko portfelaW

skrócie, towar to dobro podstawowe, które jest wymienne z innymi towarami tego samego typu. "Podstawową ideą", pisze Investopedia, "jest to, że istnieje niewielkie rozróżnienie pomiędzy towarem pochodzącym od jednego producenta a tym samym towarem pochodzącym od innego producenta". Towary obejmują wszystkie rodzaje zasobów naturalnych, w tym ropę naftową, złoto, zboże, miedź, drewno, kawę i cynk.

Jak dotąd w tym roku, stratedzy "pięli się w towary, wysyłając wartość aktywów towarowych pod zarządzaniem wzrastającą do poziomów nie widzianych od 2014 roku", pisze CNBC.

Dlaczego? Być może dlatego, że "towary są polisą ubezpieczeniową" - mówi Vic Sperandeo, prezes i dyrektor generalny EAM Partners. Według niego, szeroki koszyk towarów stanowi zabezpieczenie przed inflacją, a w szczególności złoto jest zabezpieczeniem zarówno przed inflacją, jak i chaosem geopolitycznym.

A ponieważ "ceny towarów są zwykle nieskorelowane z cenami innych aktywów, takich jak akcje i obligacje, ogólna zmienność portfela jest niższa. A ponieważ większość [ludzi] definiuje ryzyko jako zmienność, kiedy jest ona niższa, ryzyko jest mniejsze" - donosi U.S. News & World Report.

Złote monety bulionowe zachowują się bardziej jak towary niż większość innych rodzajów złotych monet (takich jak proof czy certified), ponieważ ich cena jest tak ściśle powiązana z wagą złota. Śledząc cenę spot złota, właściciele złotych monet bulionowych (lub potencjalni nabywcy) mogą zazwyczaj śledzić potencjał wzrostu wartości ich udziałów, patrząc na aktualny stan rynku złota.

Złote

monety szybko reagują na koniunkturę gospodarczą, więc Ty też możesz. Jeśli

śledzisz cenę spot złota, a także wydarzenia gospodarcze w kraju i za granicą, możesz być w stanie kupić złote monety w momencie, gdy ich potencjał wzrostu jest największy

.

W okresach napięć rynkowych, złote monety mogą działać jako korzystny środek ochrony bogactwa, przypominający ubezpieczenie, które pomoże Ci przetrwać ekonomiczną burzę. Na przykład, po tym jak Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej, cena złota poszybowała w górę, podczas gdy amerykańskie obligacje rządowe runęły w dół, azjatyckie rynki akcji spadły, a funt osiągnął poziom najniższy od trzech dekad, donosi Fortune. Ceny złota pozostały silne i "złoto wciąż zakończyło rok 2016 wzrostem o 8 procent", dodaje CNBC.

 

Podczas gdy z pewnością możesz zdywersyfikować swój portfel za pomocą złota, możesz również posunąć swoje wysiłki dalej, dywersyfikując w obrębie

złota.

Kiedy warunki rynkowe ulegają zmianie, do czego są skłonne, skorelowane aktywa będą poruszać się w ten sam sposób. Kruszec ściśle podąża za ceną spot złota, natomiast monety próbne reagują na czynniki związane z podażą i popytem na rynku rzadkich monet. Poprzez dywersyfikację każdego z nich, możesz zmaksymalizować zyski, zminimalizować ryzyko i lepiej chronić swój portfel pod wieloma względami. Zapisz się, aby otrzymać darmowy zestaw informacji o złocie U.S. Money Reserve, aby dowiedzieć się więcej o tej strategii już dziś!

 

Gdy na rynkach panuje cisza, może to być równie korzystny czas na zakup. Gdy na rynku złota nie ma zbyt wiele uwagi, ceny złota mogą być niższe, a rodzaj i różnorodność złotych monet dostępnych do kupienia może być większa, dając Ci szansę na zakup większej ilości i szerszej gamy.

Ze względu na swoją dostępność, złote monety dają Ci możliwość reagowania na wahania rynku w czasie rzeczywistym, pomagając Ci zachować kontrolę nad swoimi zasobami.

Złote monety bulionowe

są łatwe do kupienia, sprzedania i zrozumieniaCo

najważniejsze, wiele złotych monet bulionowych to aktywa o wysokiej płynności i silnym popycie wtórnym. Są one powszechnie rozpoznawalne i znajdują się w międzynarodowym obrocie.

Są bite przez suwerenne rządy, które gwarantują ich wagę i czystość, a także mają dogodne rozmiary w różnych nominałach, co ułatwia ich przechowywanie, transport i handel. Większość złotych monet bulionowych, zwłaszcza Złota Amerykańska Moneta Buffalo i Złoty Amerykański Orzeł, są powszechnie rozpoznawane.

Istnieje ryzyko związane z zakupem nieznanej monety, którego nie znajdziesz w przypadku monet emitowanych przez rząd, będących prawnym środkiem płatniczym. Na przykład, powiedzmy, że Joe's Coin Shop projektuje i sprzedaje swoją własną złotą monetę, z amerykańską flagą po jednej stronie i pomnikiem Lincolna po drugiej. Brzmi patriotycznie i oficjalnie, ale czy zachowa ona swoją wartość rynkową? Może tak, może nie. Jeśli kupiłeś tę rundę, możesz utknąć w martwym punkcie sprzedając ją z powrotem do Joe's Coin Shop lub do innego dealera po znacznie niższej cenie.

Czekaj, co masz na myśli "okrągły?" Monety są bite przez suwerenny rząd, są prawnym środkiem płatniczym i mają minimalną wartość nominalną. W większości krajów ich wzory muszą być zatwierdzone przez ciało ustawodawcze i komitet doradczy. Z drugiej strony, monety są bite przez prywatne mennice, nie są prawnym środkiem płatniczym i nie mają wartości nominalnej. Mogą być produkowane z niemal każdym wzorem.

Złote monety bulionowe emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i spokój ducha, których prawdopodobnie nie znajdziesz w przypadku prywatnie produkowanych monet. W przypadku złotej amerykańskiej monety Orzeł, na przykład, wiesz, że moneta jest wspierana przez rząd USA dla jego zawartości złota, wagi i czystości. Czy Joe's Coin Shop może zapewnić taką samą gwarancję jakości?

Dlaczego warto kupować złote monety bulionowe?

Jeśli kupujesz złoto, by dodać do swojego portfela ochronę przed ryzykiem oferowaną przez twarde aktywa, zachowując jednocześnie elastyczność łatwego dostosowywania stanu posiadania, złote monety mogą być dla Ciebie właściwą drogą.

W przeciwieństwie do innych płynnych aktywów, które są zazwyczaj przechowywane przez krótki okres czasu, jak np. akcje, złoto jest twardym aktywem, które nie wyparuje w czasach zawirowań. Gdyby jakaś katastrofa finansowa z dnia na dzień skierowała giełdę w dół, niektórzy ludzie zobaczyliby, że ich oszczędności życia i dekady zarobków zniknęły. Posiadacze złotego kruszcu nie są narażeni na takie ryzyko.

Więcej informacji znajdziesz na: http://inwestujwzloto.eu